RT Audacity - шаблон joomla Оригами

plg_search_rsticketsprocontent
جستجو - محتوا

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد گفت: مجموعه معاونت‌ها، سازمان‌ها، صندوق‌ها، بانک‌ها و دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آماده‌باش کامل برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان هستند.


محمد شریعتمداری با اشاره به این‌که در همان ابتدای وقوع سیل به تمامی بخش‌های زیرمجموعه این وزارتخانه ابلاغ شد که تمام ظرفیت‌های منطقه‌ای و ملی وزارتخانه در جهت حمایت و خدمت‌رسانی به موقع به آسیب‌دیدگان بسیج شود؛ اظهار کرد: معاونان و رؤسای سازمان‌های تابعه در مناطق سیل‌زده فعال هستند در همین راستا رئیس سازمان بهزیستی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی و معاون تعاون این وزراتخانه در استان‌های سیل‌زده حضور میدانی فعال داشته‌اند.

 

وزیر رفاه با اشاره به این‌که خدمت‌رسانی به جامعه هدف این وزراتخانه به ویژه مددجویان بهزیستی یک اولویت مهم بوده است گفت: در همین راستا تأمین مواد غذایی مورد نیاز مددجویان، بازدید از منازل مسکونی جامعه هدف و تأمین مایحتاج غذایی، پوشاک و لوازم گرمایشی افراد نیازمند توسط سازمان بهزیستی صورت گرفته است.


وی گفت: سازمان بهزیستی همچنین ستاد مداخلات و حمایت‌های روانی اجتماعی و راه‌اندازی مهدکودک و تیم‌های حمایت‌های روانی و اجتماعی در محل استقرار آسیب‌دیدگان را فعال کرده است.
شریعتمداری در ادامه به تشریح اقدامات وزارتخانه پرداخت و گفت: تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی در مناطق سیل‌زده در آماده‌باش کامل و به صورت شبانه‌روز در حال خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند. همچنین در بحث توزیع اقلام دارویی و ارائه خدمات درمانی نیز هلدینگ‌های دارویی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی برای تأمین داروهای مورد نیاز همکاری‌های لازم را دارند.


شریعتمداری در ادامه گفت: به منظور کمک در بازگشایی معابر و راه‌ها نیز ادوات راه‌سازی مثل بولدوز، بیل و لودر متعلق به شرکت‌های وابسته به شستا به محل‌های سیل‌زده اعزام شده است. همچنین در صورت نیاز شرکت‌های مرتبط برای تحویل محصولات سیمان و کپسول گاز نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.


وزیر کار در ادامه گفت: خوابگاه‌ها و اماکن سازمان‌های تابعه به منظور اسکان آسیب‌دیدگان در اختیار آنها قرار گرفته است. علاوه براین اکیپ‌های خدمات فنی برای ترمیم و تعمیر خرابی‌ها، اکیپ‌های تعمیرات خودرویی، تأسیسات بهداشتی، جوشکار، و برق کار ساختمان توسط سازمان فنی و حرفه‌ای در مناطق آسیب‌دیده از سیل سازماندهی شده است.


وزیر رفاه سپس بیان کرد: توزیع اقلام ضروری و بسته‌های غذایی و کمک‌های اضطراری و تأمین نیازهای اولیه برای حادثه‌دیدگان مانند وعده‌های غذای گرم، شیر خشک، محصولات لبنی پگاه، وسایل گرمایشی و چکمه از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای کمک به سیل‌زدگان بوده است.


شریعتمداری تخصیص وام و تسهیلات ویژه به سیل‌زدگان، تعاونی‌ها، بنگاه‌های خرد و متوسط و بازنشستگان در مناطق آسیب‌دیده از سیل را از دیگر اقدامات این وزارتخانه در حادثه سیل برشمرد و یادآوری کرد: در زمینه مالی، با کمک صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری و بانک توسعه تعاون و بانک رفاه تسهیلات هدفمند برای تعاونی‌ها و شهرک‌های صنعتی آسیب‌دیده در نظر گرفته شده است. در همین راستا 3500 فقره وام قرض‌الحسنه فوری به آسیب‌دیدگان سیل در استان‌های مازندران و گلستان تخصیص یافته است و خسارت‌دیدگان تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز وام بلاعوض دریافت می‌کنند.


وزیر کار در ادامه گفت: علاوه بر این‌ها مقرر شده کارگرانی که به دلیل سیل بیکار شده‌اند مشمول بیمه بیکاری قرار گیرند. همچنین بنگاه‌های اقتصادی حادثه‌دیده نیز برای بازسازی و راه‌اندازی مجدد مورد حمایت و اعطا تسهیلات قرار خواهند گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خاتمه با اشاره به این‌که این روزها شاهد حضور کم‌نظیر مردم برای کمک به هموطنان و عبور از این شرایط هستیم گفت: در شرایط فعلی به انسجام و یکپارچگی برای خدمت به مردم نیاز داریم و همه مسئولان و خدمتگزاران به صورت هماهنگ در کنار مردم هستند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی